کاربر گرامی  خوش آمدید ... 

تحقیق مقاله گردشگری ژاپن

مشخص نشده
مشخص نشده
27
word
138 KB
3248
قیمت: ۲,۷۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله گردشگری ژاپن

  گردشگری

  ژاپن با 340 هزار گردشگر، رده دهم فهرست گردشگرانی را که هر ساله از انگلیس دیدار می کنند، به خود ا ختصاص داده است. این در حالی  است که از سال 1989 شمار ژاپنی هایی که به انگلیس سفر می کردند به شدت کاهش یافته، اما تازه ترین  آمارها حاکی از افزایش 30 درصدی این گردشگران دارد .در سال گذشته هر گردشگر ژاپنی به طور متوسط 871 پوند برای انگلیسی ها سود داشت و زمانی که این رقم را با متوسط جهانی 476 پوندی این نرخ مقایسه می کنیم،  اهمیت گردشگران ژاپنی برای دولت انگلیس پر معناتر می شود.

  به واسطه رایزنی های سفارت انگلیس در ژاپن، به اعضای تجارت گردشگری این کشور اجازه داده خواهد شد تا به تور مستقیم با تورگردانان ژاپنی در ارتباط باشند. از سویی دیگر شرکت « ویزا اینتر نشنال» همگام با دو غول هواپیمایی های جهان ،«آل نیپون» و «استار آلیانس» در تلاش است تا وجهه  بین المللی گردشگری ژاپن را بهبود بخشد و این در حالی است که از وزارت عمران و ترابری این کشور این خبر می رسدکه این سازمان از هیچ کمکی دریغ نورزیده و با این شرکت ها همکاری نزدیکی خواهند داشت. هواپیمایی«استار آلیانس» که 15  هواپیمایی برتر  دنیا، از جمله هواپیمایی لوفتانزای آلمان و هواپیمایی بین المللی تایلند را تحت پوشش داشته و 14 هزار پرواز روزانه در 133 کشور ترتیب می دهد،با هدف گسترش گردشگری ژاپن «ژاپن ایرپس» را راه اندازی کرد که این هواپیمایی هم اکنون توسط «آل نیپیون ایر ویز» اداره می شود. از سوی دیگر و همانند تسهیلات خطوط راه آهن ژاپن، این هواپیمایی ها برای پروازهای داخل این کشور تخفیف های ویژه ای را ارائه می دهند، به طوری که ژاپنی ها با تنها 11 هزار ین  می توانند به هر جای کشور سفر کنند. این شرکت به منظور ارا ئه تسهیلات ویژه در داخل ژاپن، حوزه کارخود را تا نقاط دور دست این کشور گسترش می دهد و پیش بینی ها را بر این اساس نهاده است که تا سال 2010 میلادی، شمار گزدشگران داخلی این کشور به 10 میلیون   نفر برسد. چرا که دارندگان این کارت ها بیشتر تمایل به خرج کردن دارند تا پول به حساب ریختن و این به معنی جاری شدن حجم قابل توجهی سرمایه به سمت ژاپن است، به طوری که در سال های پیشین، گردشگران خارجی با این کارت ها 156 میلیارد ین به ژاپن وارد کردند.از سوی دیگر، به دنبال توفیق سازمان ویزا در دیگر کشورهای آسیایی، این شرکت بین المللی قصد دارد تا تعداد کارت های خود را به 3/1 میلیارد برساند.

   علاوه براین ژاپن قصد دارد برای برنامه توسعه گردشگری کشور به گردشگران خارجی کد دیجیتالی شخصی، اطلاعات مسافرتی و خدمات ترجمه ارائه دهد. این طرح آزمایشی بخشی از برنامه دولت ژاپن برای جذب گردشگران خارجی است چرا که مشکل بودن زبان ژاپنی و هزینه های بالا در این کشور را موانعی جدی در راه جذب گردشگری ژاپن اعلام کرده اند و این نرم افزار مجهز به زبان های انگلیسی، کره ای و ژاپنی است و مسافرانی که از فوریه تا ماه مارس به فرودگاه«ناریتا» ، در نزدیکی توکیو، وارد می شوند از آن استفاده خواهند کرد. گفتنی است که ژاپن  قصد دارد تا شمار گردشگرانش را از 73/5 میلیون نفر در سال 2007 به 10 میلیون نفر  در سال 2010 برساند.[1]

  2-6-2- نحوه اداره گردشگری در ژاپن

  اداره توریسم ژاپن JTCA (Japan Transport Cooperatiaon Association) در سال 1973 م . زیر نظر  ساز مان راه و ترابری تأسیس و نیمه خصوصی است وهد ف عمده این سازمان برگزاری دوره های مختلف برای کشورهای در حال توسعه می باشد و اهداف برگزاری این دوره ها عبارت است از:

  کسب اطلاعات مفید درباره امور اداری و سیاست های توریسم

  اطلاعات در مورد توریسم ژاپن، از نقطه نظر : زیر بنائی،  خدمات و چگونگی  توسعه توریسم منطقه ای

  کسب روش های عملی برای توریسم: بازاریابی و تبلیغ در ژاپن

  تبادل نقطه نظرات و نتیجه گیری مناسب

  سازمان جهانگردی ژاپن در زمینه جذب توریسم تا به حال اقدامات زیادی انجام داده است و قوانین و مقررات گردشگریی را وضع نموده اند که مهمترین آنها عبارتند از :

  قانون اصل جهانگردی

  قانون صنعت سفر

  قانون مترجم جهانگردی

  قانون احداث هتل در ژاپن

  (در ژاپن هتلها درجه بندی ندارند و هتلهائی که استانداردها  را رعایت می کنند، به عنوان  هتل بین المللی جهانگردی ثبت می گردند.)

  3-6-2- بازار جهانگردی ژاپن

  ژاپن کشوری کوهستانی و برای  زندگی  محدودیت های عمده ای دارد که از مهمترین آنها می توان به بلایای  طبیعی نظیر زلزله، طوفان، امواج دریا و آتشفشان اشاره کرد. توکیو مرکز و پر جمعیت ترین شهر ژاپن می باشدو دولت ژاپن به  صنعت و به خصوص صنعت حمل و نقل توجه ویژه ای نموده است.

  پیشرفته ترین خطوط قطارهای سریع السیر در ژاپن به وجود آمده است به  طوری که توکیو به وسیله خطوط راه آهن(قطارهای سریع السیر) با تمام شهرها ارتباط دارد.

         اکنون جمعیت جهان 6 تا 7 میلیارد نفرمی باشد  و بیشتر از 10% مردم جهان سفر می کنند. تعداد  کل جهانگردان به جمعیتی حدود 6/702 میلیون نفر می رسد وبا توجه به این  امر ژاپن برای به دست آوردن بازارهای جهانی جهانگردی خیلی تلاش می کند ولی در صنعت جهانگردی در حال حاضر نسبت به گذشته از نظر اجتماعی ، اقتصادی، تکنولوژی و سیاسی تغییرات عمده ای  به وجود آمده است . تورهای گروهی تبدیل به تورهای  انفرادی شده است ومسافران در مقصد ، حق انتخاب دارند. روی هم رفته تغییرات عمده به عمل آمده به شرح زیر می باشد:

  تغییرات اجتماعی : مرخصی با حقوق، بازنشستگی زودتر از موعدوعلاقه به سفر از عوامل اجتماعی محسوب می شود.

  تغییرات تکنولوژی : ساخت هواپیما ، رزرو رایانه ای ، بازارهای کوچک برای  تورهای هدفدار ازجمله تغییرات تکنولوژی می باشد.

  تغییرات اقتصادی  : افزایش سطح درآمد سرانه، گوناگونی هزینه های سفر وانتخاب متنوع، آزاد شدن نرخ تغییر پول در کشورها، افزایش رقابت در کشورها و شرکتها

  تغییرات سیاسی : از بین رفتن بلوک شرق ویکپارچگی شرق وغرب، جنگ خاورمیانه که متأسفانه  هنوز صلح بر قرار نشده است . به وجود آمدن اتحادیه اروپا که مشکل رفت و آمد را حل کرده است ولی بحث امنیت همچنان مطرح است که متأسفانه در حال حاضرچند منطقه دچار مشکل  می باشد.

  مهمترین  بازارهای جهانگردی در دنیا در آسیا در حال شکل گیری می باشد وعلت عمده آن عبارت است از:

  الف: توسعه اقتصادی در آسیا

  ب: تشکیل گروه New rich   در آسیا

  ج: و درمورد توزیع جهانگردان در جهان باید گفت که آسیا با 19% بعد از اروپا وآفریقا مقام سوم را دارا می باشد . مردم کشورهای آمریکا، آلمان، انگلیس،ژاپن ، فرانسه،استرالیا ،چین،هنگ کنگ بیشتر برای سفرهزینه می کنند وژاپنی ها معتقدند اگر در بازار ژاپن موفق شوند در دیگر بازارهای آسیا نیزموفقیت خوبی به دست می آورند. از جاذبه های گردشگری ژاپن که دولت ژاپن بر روی آن برنامه ریزی کرده است عبارتند از:

  (fuji yama) کوه فوجی یاما

  Sakura   (گیلاس)

  تکنولوژی پیشرفته

   

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله گردشگری ژاپن

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله گردشگری ژاپن , مقاله در مورد تحقیق مقاله گردشگری ژاپن , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله گردشگری ژاپن , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله گردشگری ژاپن , تحقیق درباره تحقیق مقاله گردشگری ژاپن , مقاله درباره تحقیق مقاله گردشگری ژاپن , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله گردشگری ژاپن , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله گردشگری ژاپن
امتیاز کاربران: 

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول